BK Sømændene 11 |
0 |
T
|
1 |
Maskinen |
|
19-10-2019 kl.13:20, Kløvermarken, bane 12
|
|
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
2 |
U
|
2 |
KB Ribe |
|
5-10-2019 kl.11:45, Kløvermarken, kunst1
|
1-0 2-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
2 |
T
|
4 |
Lejre FC |
|
29-9-2019 kl.13:30, Ryparken - kunst1
|
1-0 2-0 |
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
4 |
V
|
2 |
Etihad FC |
|
21-9-2019 kl.10:00, Kløvermarken, Kunst 1
Amir Nuspahic Jonas Korsgaard Christiansen Hussam Saleh |
1-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
1 |
U
|
1 |
BK Kapow |
|
15-9-2019 kl.10:00, Kløvermarken, bane 15
|
|
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
3 |
V
|
0 |
SBV09 |
|
8-9-2019 kl.10:00, Kløvermarken, bane 12
|
|
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
3 |
V
|
2 |
TTSK |
|
2-9-2019 kl.18:00, Kløvermarken, bane 15
Daniel Lund Peter Nielsen Jacob Ekman Christian Friberg Tarzan K |
1-0 2-0 3-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
4 |
V
|
0 |
Svendborg |
|
22-8-2019 kl.18:00, Kløvermarken, bane 15
Mikkel Christensen |
1-0 2-0 3-0 4-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
0 |
T
|
3 |
SC Boca Vista |
|
17-8-2019 kl.11:30, Kløvermarken - kunst 1
|
|
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
1 |
T
|
3 |
Celtic |
|
23-6-2019 kl.13:30, Kløvermarken, bane 15
|
|
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
0 |
T
|
3 |
Maskinen |
|
16-6-2019 kl.12:20, Ryparken - bane 3
Marcus Clausager |
|
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
3 |
V
|
0 |
KB Ribe |
|
3-6-2019 kl.19:45, Kløvermarken, bane 15
Marcus Clausager Jacob Ekman |
1-0 2-0 3-0 |
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
1 |
T
|
2 |
Lejre FC |
|
27-5-2019 kl.18:00, Kløvermarken, bane 15
Jonas Korsgaard Christiansen Marcus Clausager |
1-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
5 |
V
|
4 |
Etihad FC |
|
17-5-2019 kl.11:45, Kløvermarken
Ahmad Abouardini Sultan Ghannam |
1-0 2-0 3-0 4-0 5-0 |
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
2 |
T
|
3 |
BK Kapow |
|
11-5-2019 kl.12:00, Farum
Lander Pinson |
1-0 2-0 |
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
0 |
T
|
4 |
SBV09 |
|
1-5-2019 kl.18:00, Bymuren 149, Hvidovre
Peter Nielsen |
|
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
1 |
T
|
5 |
TTSK |
|
29-4-2019 kl.19:30, ValHallen, Hedelunden 2, Greve
Marcus Clausager |
1-0 |
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
0 |
T
|
3 |
Svendborg FC |
|
22-4-2019 kl.12:20, Kløvermarken - kunst 1
|
|
11-mandsholdet, Hjemmekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
3 |
V
|
2 |
Boca Vista |
|
13-4-2019 kl.13:20, Valby
|
1-0 2-0 3-0 |
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
|
-
|
|
Turan FC (træningskamp) |
|
7-4-2019 kl.12:00, Valby på banerne bag svømmehallen
|
|
11-mandsholdet, Udekamp
Holdopstilling
|
BK Sømændene 11 |
|
-
|
|
Lejre FC (træningskamp) |
|
31-3-2019 kl.16:15, Valby Kunstbane 4
|
|
11-mandsholdet, Traningskamp
Holdopstilling
|
© BK Sømændene
|