BK Kapow

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
16-4-2018 18:00 17:00 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken, Bane-12 14

Vi ska op på hesten igen efter et kedeligt nederlag i weekenden.

Vi spiller på mandag d. 16 kl 18 mod BK Kapow og mødes kl 17.

Kamp koordinator: Lau (28 55 93 01)

PS: Jer der tilmelder jeg som "ringespiller" kan holde øje med vores webside og så længe vi er under 14 tilmeldte, så forvent at være med. Vi skal nok skrive/ringe hvis vi bliver for mange og I derfor må stå over.

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Lau Borch
2. Rene Hove Jensen
3. Philip Terry Bankmar
4. Christian Haargaard Olsen
5. Benjamin Klubien
6. Christopher Kjær Ellemann
7. Marcus Clausager
8. Thomas Kristensen
9. Jakob Haarggard Olsen *
10. Dennis Pedersen *
11. Casper Svane Larsen *
12. Mikkel Christophersen *
13. Dennis Juul Larsen *
14. Christian Skjøt Lind *
1. Jonas Korsgaard Christiansen
2. Mikkel Christensen *
3. Simon Guldberg *
4. Sebastian Fenger *
5. Morten Jager Rasmussen *
6. Lars-Kristian Lassen *
7. Jakob Gaard *
8. Morten Bech *
9. Anders Simonsen *
1. Niklas Breum
2. Mikkel Elvekjær
3. Frederik Lauge
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Rasmus Quistgaard *
4. Kristian Wichmand *
5. Carl Emil Amundsen *
6. Jeppe Opstrup *
7. Kristian Boel Thomsen *
8. Theis Breum *
9. Jens Lev Berlin *
10. Thomas Simonsen *
11. Peter Sveistrup *
12. Rasmus Sass Larsen *
13. Anders Vedel Hadberg *
14. Christoffer Dyrby Gustavson *
15. Dennis Larsen *
16. Kenneth Juul *
17. Lasse Larsen *
18. Peter Andersen *
19. Mads Hjorth *

11'eren

Der findes ingen kommende kampe.

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

11'eren

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
133510 07-04-18 kl. 10:00 BK Sømændene SBV09 Kløvermarken 11 Kunst 1 3 - 8
133516 16-04-18 kl. 18:00 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-12 1 - 0
133522 22-04-18 kl. 10:00 KB Ribe BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 2 - 0
133527 30-04-18 kl. 18:00 BK Sømændene Zebra 2.0 Kløvermarken 11 Bane-15 7 - 0
133532 05-05-18 kl. 11:30 Cph. Celtic-1 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 1 - 1
133543 14-05-18 kl. 19:15 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-12 5 - 1
133549 22-05-18 kl. 17:30 BK Sømændene EFE Kløvermarken 11 Bane-15 6 - 0
133555 28-05-18 kl. 19:15 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 2
133560 31-05-18 kl. 17:30 Fremad Forsing BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 0 - 7
133565 12-06-18 kl. 17:30 BK Sømændene FC Misbrugsportalen Kløvermarken 11 Bane-15 2 - 4
133573 16-06-18 kl. 11:30 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 1 - 1
133582 18-08-18 kl. 12:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 0 - 1
133576 29-08-18 kl. 18:00 SBV09 BK Sømændene Bymuren Bymuren-11 1 - 3
133588 03-09-18 kl. 19:35 BK Sømændene KB Ribe Kløvermarken 11 Kunst 1 1 - 2
133593 09-09-18 kl. 11:45 Zebra 2.0 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 2 - 1
133598 15-09-18 kl. 13:20 BK Sømændene Cph. Celtic-1 Ryparken Kunst 3. 4 - 2
133609 25-09-18 kl. 17:30 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 2
133615 29-09-18 kl. 11:30 EFE BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 1 - 1
133621 07-10-18 kl. 11:45 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 0 - 3
133626 14-10-18 BK Sømændene Fremad Forsing Udgået Hold trukket 3 - 0 UHT
133631 21-10-18 kl. 10:00 FC Misbrugsportalen BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 4 - 0
133639 28-10-18 kl. 11:45 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Kunst 2 3 - 5
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene