BK Kapow

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
18-8-2018 12:00 11:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhust Øst (Farum) 9

Så er hverdagen kommer tilbage for de fleste, men det betyder også at vi snart skal spille bold igen.
Meld derfor hurtigst muligt tilbage på lørdagenskamp og vær opmærksom på at den spille i Farum, så vi skal også lige koordinere lidt kørsel.


-------------- Tidligere besked ------------------
Så er det kun lige over et måned til at sæsonen starter igen og første kamp i efteråret er lørdag d. 18/8 på udebane mod BK Kapow i Farum.

Giv gerne allerede nu en tilkendegivelse om du kan spille første kamp.

Anden kamp er i øvrigt d. 29/8 mod SBV09 og hele efterårsprogrammet kan ses her: http://resultater.dai-sport.dk/tms/Turneringer-og-resultater/Hold-Kampprogram.aspx?HoldId=5221

Nyd sommerferien!!

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Lau Borch
2. Mikkel Elvekjær
3. Jonas Korsgaard Christiansen
4. Rene Hove Jensen
5. Philip Terry Bankmar
6. Thomas Kristensen
7. Mikkel Christophersen
8. Christopher Kjær Ellemann
9. Anders Simonsen *
1. Marcus Clausager
2. Christian Haargaard Olsen
3. Dennis Juul Larsen
4. Frederik Lauge
5. Simon Guldberg *
6. Casper Svane Larsen *
7. Morten Jager Rasmussen *
8. Kenneth Juul *
9. Jakob Due *
10. Morten Bech *
11. Kasper Henriksen *
12. Mikkel Christensen *
1. Jakob Gaard
2. Benjamin Klubien
3. Christian Skjøt Lind
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Rasmus Quistgaard *
4. Sebastian Fenger *
5. Kristian Wichmand *
6. Carl Emil Amundsen *
7. Jeppe Opstrup *
8. Kristian Boel Thomsen *
9. Theis Breum *
10. Niklas Breum *
11. Jens Lev Berlin *
12. Thomas Simonsen *
13. Peter Sveistrup *
14. Rasmus Sass Larsen *
15. Anders Vedel Hadberg *
16. Christoffer Dyrby Gustavson *
17. Dennis Larsen *
18. Lasse Larsen *
19. Peter Andersen *
20. Mads Hjorth *
21. Lars-Kristian Lassen *
22. Dennis Pedersen *
23. Mads Tranberg *
24. Janus Schultz Pedersen *
25. Malte Enrique Klüver Worsaae *
26. Jacob Ekman *

11'eren

BK Kapow

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
18-8-2018 12:00 11:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhust Øst (Farum) 9

Så er hverdagen kommer tilbage for de fleste, men det betyder også at vi snart skal spille bold igen.
Meld derfor hurtigst muligt tilbage på lørdagenskamp og vær opmærksom på at den spille i Farum, så vi skal også lige koordinere lidt kørsel.


-------------- Tidligere besked ------------------
Så er det kun lige over et måned til at sæsonen starter igen og første kamp i efteråret er lørdag d. 18/8 på udebane mod BK Kapow i Farum.

Giv gerne allerede nu en tilkendegivelse om du kan spille første kamp.

Anden kamp er i øvrigt d. 29/8 mod SBV09 og hele efterårsprogrammet kan ses her: http://resultater.dai-sport.dk/tms/Turneringer-og-resultater/Hold-Kampprogram.aspx?HoldId=5221

Nyd sommerferien!!

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Lau Borch
2. Mikkel Elvekjær
3. Jonas Korsgaard Christiansen
4. Rene Hove Jensen
5. Philip Terry Bankmar
6. Thomas Kristensen
7. Mikkel Christophersen
8. Christopher Kjær Ellemann
9. Anders Simonsen *
1. Marcus Clausager
2. Christian Haargaard Olsen
3. Dennis Juul Larsen
4. Frederik Lauge
5. Simon Guldberg *
6. Casper Svane Larsen *
7. Morten Jager Rasmussen *
8. Kenneth Juul *
9. Jakob Due *
10. Morten Bech *
11. Kasper Henriksen *
12. Mikkel Christensen *
1. Jakob Gaard
2. Benjamin Klubien
3. Christian Skjøt Lind
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Rasmus Quistgaard *
4. Sebastian Fenger *
5. Kristian Wichmand *
6. Carl Emil Amundsen *
7. Jeppe Opstrup *
8. Kristian Boel Thomsen *
9. Theis Breum *
10. Niklas Breum *
11. Jens Lev Berlin *
12. Thomas Simonsen *
13. Peter Sveistrup *
14. Rasmus Sass Larsen *
15. Anders Vedel Hadberg *
16. Christoffer Dyrby Gustavson *
17. Dennis Larsen *
18. Lasse Larsen *
19. Peter Andersen *
20. Mads Hjorth *
21. Lars-Kristian Lassen *
22. Dennis Pedersen *
23. Mads Tranberg *
24. Janus Schultz Pedersen *
25. Malte Enrique Klüver Worsaae *
26. Jacob Ekman *

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

11'eren

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
126686 03-04-17 kl. 17:30 FC Misbrugsportalen BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 1 - 2
126692 08-04-17 kl. 11:30 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 0 UHT
126698 15-04-17 kl. 11:30 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-12 4 - 0
126703 22-04-17 kl. 11:30 BK Sømændene OA Kløvermarken 11 Bane-12 2 - 0
126708 30-04-17 kl. 10:00 Cph. Celtic 1. BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 2 0 - 2
126719 07-05-17 kl. 10:00 EFE BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 3 - 3
126725 15-05-17 kl. 18:00 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 0
126736 29-05-17 kl. 19:15 Zebra 2.0 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 1 - 1
126741 04-06-17 kl. 11:45 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 2
126749 12-06-17 kl. 17:30 Fremad Forsing BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 5
126758 13-08-17 kl. 10:00 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 3 - 1
126752 17-08-17 kl. 17:30 BK Sømændene FC Misbrugsportalen Valby idrætspark 11 Bane 6. 2 - 1
126764 20-08-17 kl. 10:00 BK Sømændene Svendborg FC Valby idrætspark 11 Bane 2 3 - 2
126769 26-08-17 kl. 13:20 OA BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 0 - 3 HHT
126774 05-09-17 kl. 17:30 BK Sømændene Cph. Celtic 1. Kløvermarken 11 Bane-15 3 - 2
126785 10-09-17 kl. 11:45 BK Sømændene EFE Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 4
126791 18-09-17 kl. 17:30 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 1 - 3
126802 01-10-17 kl. 10:00 BK Sømændene Zebra 2.0 Kløvermarken 11 Bane-12 0 - 1
126807 07-10-17 kl. 14:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 2 - 3
126815 14-10-17 kl. 11:30 BK Sømændene Fremad Forsing Kløvermarken 11 Bane-10 4 - 2
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene