BK Kapow

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
18-8-2018 12:00 11:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhust Øst (Farum) 12

Så er hverdagen kommer tilbage for de fleste, men det betyder også at vi snart skal spille bold igen.
Meld derfor hurtigst muligt tilbage på lørdagenskamp og vær opmærksom på at den spille i Farum, så vi skal også lige koordinere lidt kørsel.


-------------- Tidligere besked ------------------
Så er det kun lige over et måned til at sæsonen starter igen og første kamp i efteråret er lørdag d. 18/8 på udebane mod BK Kapow i Farum.

Giv gerne allerede nu en tilkendegivelse om du kan spille første kamp.

Anden kamp er i øvrigt d. 29/8 mod SBV09 og hele efterårsprogrammet kan ses her: http://resultater.dai-sport.dk/tms/Turneringer-og-resultater/Hold-Kampprogram.aspx?HoldId=5221

Nyd sommerferien!!

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Lau Borch
2. Mikkel Elvekjær
3. Jonas Korsgaard Christiansen
4. Rene Hove Jensen
5. Philip Terry Bankmar
6. Christopher Kjær Ellemann
7. Thomas Kristensen
8. Anders Simonsen *
9. Christian Skjøt Lind *
10. Theis Breum *
11. Dennis Juul Larsen *
12. Magnus Mortensen *
1. Marcus Clausager
2. Christian Haargaard Olsen
3. Simon Guldberg *
4. Casper Svane Larsen *
5. Morten Jager Rasmussen *
6. Kenneth Juul *
7. Jakob Due *
8. Morten Bech *
9. Frederik Lauge *
10. Mikkel Christensen *
11. Malte Enrique Klüver Worsaae *
12. Kasper Henriksen *
13. Mikkel Christophersen *
1. Christoffer Dyrby Gustavson
2. Jacob Ekman
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Jakob Gaard *
4. Rasmus Quistgaard *
5. Sebastian Fenger *
6. Kristian Wichmand *
7. Carl Emil Amundsen *
8. Jeppe Opstrup *
9. Benjamin Klubien *
10. Kristian Boel Thomsen *
11. Niklas Breum *
12. Jens Lev Berlin *
13. Thomas Simonsen *
14. Peter Sveistrup *
15. Rasmus Sass Larsen *
16. Anders Vedel Hadberg *
17. Dennis Larsen *
18. Lasse Larsen *
19. Peter Andersen *
20. Mads Hjorth *
21. Lars-Kristian Lassen *
22. Dennis Pedersen *
23. Mads Tranberg *
24. Janus Schultz Pedersen *

11'eren

Celtic

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
23-6-2019 13:30 12:15 BK Sømændene Celtic Kløvermarken, bane 15 8


Hej drenge,

Forårets sidste kamp!!!

Lad os gå på ferie med en sejr - endda over de evige rivaler fra Celtic.

Tilmeld jer asap - da coach rejser til Italien.

Klubben giver bajere og vand efter sejren!!!

Forza BKS.

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Jonas Korsgaard Christiansen
2. Christian Friberg
3. Thomas Kristensen
4. Lander Pinson *
5. Anders Rømer *
6. Jonas Hansen *
7. Hussam Saleh *
8. Gijs Zonderland *
1. Philip Terry Bankmar
2. Christopher Kjær Ellemann
3. Marcus Clausager
4. Jacob Ekman
5. Lau Borch
6. Mikkel Christensen *
7. Frederik Lauge *
8. Christoffer Hansen *
9. Morten Bech *
1. Christian Haargaard Olsen
2. Rene Hove Jensen
3. Mikkel Elvekjær
4. Nick Rottwitt
5. Søren Markussen
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Christian 'Tysker' Thomsen *
4. Jakob Gaard *
5. Simon Guldberg *
6. Rasmus Quistgaard *
7. Anders Simonsen *
8. Sebastian Fenger *
9. Kristian Wichmand *
10. Carl Emil Amundsen *
11. Jeppe Opstrup *
12. Benjamin Klubien *
13. Theis Breum *
14. Christian Jønsson *
15. Niklas Breum *
16. Jens Lev Berlin *
17. Thomas Simonsen *
18. Peter Sveistrup *
19. Morten Jager Rasmussen *
20. Christian Skjøt Lind *
21. Rasmus Sass Larsen *
22. Casper Svane Larsen *
23. Anders Vedel Hadberg *
24. Dennis Juul Larsen *
25. Dennis Larsen *
26. Mikkel Christophersen *
27. Lasse Larsen *
28. Peter Andersen *
29. Mads Hjorth *
30. Lars-Kristian Lassen *
31. Dennis Pedersen *
32. Kasper Henriksen *
33. Mads Tranberg *
34. Jakob Due *
35. Janus Schultz Pedersen *
36. Malte Enrique Klüver Worsaae *
37. Mikkel Mortensen *
38. Magnus Mortensen *
39. Troels Juul *
40. Thomas Rabølle Nielsen *
41. Anders Munthe Thomsen *
42. Johannes Nørgaard *
43. Casper Johannsen *
44. Johnny Yu *
45. Jimmy Nguyen *
46. Mikkel Schjødt *
47. Christian Plaetner *
48. Sultan Ghannam *
49. Rakan El-Awwad *
50. Lasse Fraulund Andersen *
51. Majde Eirout *
52. Adam Saleh *
53. Mads Andersen *

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

11'eren

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
135732 13-04-19 kl. 13:20 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 2 - 3
135738 22-04-19 kl. 12:20 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 11 Kunst 1 0 - 3
135744 29-04-19 kl. 19:30 TTSK BK Sømændene ValHallen Valhallen 5 - 1
135749 01-05-19 kl. 18:00 SBV09 BK Sømændene Bymuren Bymuren-11 4 - 0
135754 11-05-19 kl. 12:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 3 - 2
135759 17-05-19 kl. 11:45 BK Sømændene Etihad FC Kløvermarken 11 Bane-15 5 - 4
135764 27-05-19 kl. 18:00 BK Sømændene Lejre FC Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 2
135774 03-06-19 kl. 19:45 KB Ribe BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 0 - 3
135785 16-06-19 kl. 12:20 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 3 - 0
135792 23-06-19 kl. 13:30 BK Sømændene Cph. Celtic 1. Kløvermarken 11 Bane-15
135798 17-08-19 kl. 11:30 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Kunst 1
135804 22-08-19 kl. 18:00 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15
135810 02-09-19 kl. 18:00 BK Sømændene TTSK Kløvermarken 11 Bane-15
135815 08-09-19 kl. 10:00 BK Sømændene SBV09 Kløvermarken 11 Bane-12
135820 15-09-19 kl. 10:00 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-15
135825 21-09-19 kl. 10:00 Etihad FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Kunst 1
135830 29-09-19 kl. 13:30 Lejre FC BK Sømændene Ryparken Kunst 3.
135840 05-10-19 kl. 11:45 BK Sømændene KB Ribe Kløvermarken 11 Kunst 1
135851 19-10-19 kl. 13:20 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Bane-12
135858 27-10-19 kl. 13:30 Cph. Celtic 1. BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 2
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene