Cph Celtic

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
15-9-2018 13:30 12:20 BK Sømændene Cph Celtic Ryparken, Kunst 3 15

Så indkaldes der til kamp mod CPH Celtic. Bemærk at kampen har været flyttet frem og tilbage, men er nu fastlag til lørdag 15/9 på RYPARKEN.

Meld hurtigt tilbage.

OBS! Vi mangler stadig folk til på søndag, så skriv endelig til 2830 0001 hvis du kan være med.

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Philip Terry Bankmar
2. Jonas Korsgaard Christiansen
3. Rene Hove Jensen
4. Lau Borch
5. Christian Friberg
6. Thomas Kristensen
7. Christian Skjøt Lind *
8. Jakob Due *
9. Malte Enrique Klüver Worsaae *
10. Mikkel Christensen *
11. Morten Bech *
12. Frederik Lauge *
13. Magnus Mortensen *
14. Troels Juul *
15. Casper Svane Larsen *
1. Marcus Clausager
2. Mikkel Elvekjær
3. Christopher Kjær Ellemann
4. Christian Haargaard Olsen
5. Sebastian Fenger *
6. Morten Jager Rasmussen *
7. Anders Simonsen *
8. Rasmus Sass Larsen *
9. Benjamin Klubien *
10. Jakob Gaard *
11. Mikkel Christophersen *
12. James Stoklund *
13. Jeppe Opstrup *
14. Dennis Juul Larsen *
15. Mikkel Mortensen *
16. Kasper Henriksen *
Landkrabber:
1. Casper Wichmann *
2. Simon Guldberg *
3. Rasmus Quistgaard *
4. Kristian Wichmand *
5. Carl Emil Amundsen *
6. Theis Breum *
7. Niklas Breum *
8. Jens Lev Berlin *
9. Thomas Simonsen *
10. Peter Sveistrup *
11. Anders Vedel Hadberg *
12. Christoffer Dyrby Gustavson *
13. Dennis Larsen *
14. Lasse Larsen *
15. Peter Andersen *
16. Mads Hjorth *
17. Lars-Kristian Lassen *
18. Dennis Pedersen *
19. Mads Tranberg *
20. Janus Schultz Pedersen *
21. Mathias Elsgaard *
22. Thomas Rabølle Nielsen *

11'eren

Lejre FC (træningskamp)

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
31-3-2019 16:15 15:15 Lejre FC (træningskamp) Valby Kunstbane 4 18

Kære Sømænd,
Så er der snart ikke så lang tid til sæsonstart og vi har derfor arrangeret en træningskamp mod Lejre FC, hvor vi lige kan komme lidt igang.
Meld hurtigt tilbage om I kan komme.

Kaptajnen

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Lau Borch
2. Philip Terry Bankmar
3. Christopher Kjær Ellemann
4. Jonas Korsgaard Christiansen
5. Marcus Clausager
6. Jacob Ekman
7. Rene Hove Jensen
8. Søren Markussen
9. Christian Friberg
10. Christian Haargaard Olsen
11. Nick Rottwitt
12. Mikkel Christophersen *
13. Lander Pinson *
14. Christoffer Hansen *
15. Johannes Nørgaard *
16. Hussam Saleh *
17. Casper Johannsen *
18. Anders Munthe Thomsen *
1. Mikkel Elvekjær
2. Thomas Kristensen
3. Morten Jager Rasmussen *
4. Jakob Due *
5. Troels Juul *
6. Magnus Mortensen *
7. Mikkel Mortensen *
8. Morten Bech *
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Christian 'Tysker' Thomsen *
4. Jakob Gaard *
5. Simon Guldberg *
6. Rasmus Quistgaard *
7. Anders Simonsen *
8. Sebastian Fenger *
9. Kristian Wichmand *
10. Carl Emil Amundsen *
11. Jeppe Opstrup *
12. Benjamin Klubien *
13. Theis Breum *
14. Christian Jønsson *
15. Niklas Breum *
16. Frederik Lauge *
17. Jens Lev Berlin *
18. Thomas Simonsen *
19. Peter Sveistrup *
20. Christian Skjøt Lind *
21. Rasmus Sass Larsen *
22. Casper Svane Larsen *
23. Anders Vedel Hadberg *
24. Christoffer Dyrby Gustavson *
25. Dennis Juul Larsen *
26. Dennis Larsen *
27. Lasse Larsen *
28. Mikkel Christensen *
29. Peter Andersen *
30. Mads Hjorth *
31. Lars-Kristian Lassen *
32. Dennis Pedersen *
33. Kasper Henriksen *
34. Mads Tranberg *
35. Janus Schultz Pedersen *
36. Malte Enrique Klüver Worsaae *
37. Mathias Elsgaard *
38. Thomas Rabølle Nielsen *

Turan FC (træningskamp)

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
7-4-2019 12:00 10:45 Turan FC (træningskamp) BK Sømændene Valby på banerne bag svømmehallen 3

Kære drenge,

Vi skal fintunes, inden sæsonen sparkes i gang 13.04.19 ude mod Boca Vista.

Vi spiller endnu en træningskamp, og denne gang mod Turan FC fra A-rækken med kick off 12:00, 07.04.19. Vi mødes i Valby ved kiosken og spiller en god om gang bold.

Tilmeld jer og få støvlerne pudset.

Forza BKS!!!

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Marcus Clausager
2. Thomas Kristensen
3. Philip Terry Bankmar
1. Christian Haargaard Olsen
2. Morten Bech *
1. Lau Borch
2. Christopher Kjær Ellemann
3. Rene Hove Jensen
4. Mikkel Elvekjær
5. Jonas Korsgaard Christiansen
6. Jacob Ekman
7. Christian Friberg
8. Nick Rottwitt
9. Søren Markussen
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Christian 'Tysker' Thomsen *
4. Jakob Gaard *
5. Simon Guldberg *
6. Rasmus Quistgaard *
7. Anders Simonsen *
8. Sebastian Fenger *
9. Kristian Wichmand *
10. Carl Emil Amundsen *
11. Jeppe Opstrup *
12. Benjamin Klubien *
13. Theis Breum *
14. Christian Jønsson *
15. Niklas Breum *
16. Frederik Lauge *
17. Jens Lev Berlin *
18. Thomas Simonsen *
19. Peter Sveistrup *
20. Morten Jager Rasmussen *
21. Christian Skjøt Lind *
22. Rasmus Sass Larsen *
23. Casper Svane Larsen *
24. Anders Vedel Hadberg *
25. Christoffer Dyrby Gustavson *
26. Dennis Juul Larsen *
27. Dennis Larsen *
28. Mikkel Christophersen *
29. Lasse Larsen *
30. Mikkel Christensen *
31. Peter Andersen *
32. Mads Hjorth *
33. Lars-Kristian Lassen *
34. Dennis Pedersen *
35. Kasper Henriksen *
36. Mads Tranberg *
37. Jakob Due *
38. Janus Schultz Pedersen *
39. Malte Enrique Klüver Worsaae *
40. Mikkel Mortensen *
41. Magnus Mortensen *
42. Troels Juul *
43. Mathias Elsgaard *
44. Thomas Rabølle Nielsen *
45. Anders Munthe Thomsen *
46. Christoffer Hansen *
47. Johannes Nørgaard *
48. Hussam Saleh *
49. Lander Pinson *
50. Casper Johannsen *

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

11'eren

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
133510 07-04-18 kl. 10:00 BK Sømændene SBV09 Kløvermarken 11 Kunst 1 3 - 8
133516 16-04-18 kl. 18:00 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-12 1 - 0
133522 22-04-18 kl. 10:00 KB Ribe BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 2 - 0
133527 30-04-18 kl. 18:00 BK Sømændene Zebra 2.0 Kløvermarken 11 Bane-15 7 - 0
133532 05-05-18 kl. 11:30 Cph. Celtic-1 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 1 - 1
133543 14-05-18 kl. 19:15 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-12 5 - 1
133549 22-05-18 kl. 17:30 BK Sømændene EFE Kløvermarken 11 Bane-15 6 - 0
133555 28-05-18 kl. 19:15 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 2
133560 31-05-18 kl. 17:30 Fremad Forsing BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 0 - 7
133565 12-06-18 kl. 17:30 BK Sømændene FC Misbrugsportalen Kløvermarken 11 Bane-15 2 - 4
133573 16-06-18 kl. 11:30 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 1 - 1
133582 18-08-18 kl. 12:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 0 - 1
133576 29-08-18 kl. 18:00 SBV09 BK Sømændene Bymuren Bymuren-11 1 - 3
133588 03-09-18 kl. 19:35 BK Sømændene KB Ribe Kløvermarken 11 Kunst 1 1 - 2
133593 09-09-18 kl. 11:45 Zebra 2.0 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 2 - 1
133598 15-09-18 kl. 13:20 BK Sømændene Cph. Celtic-1 Ryparken Kunst 3. 4 - 2
133609 25-09-18 kl. 17:30 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 2
133615 29-09-18 kl. 11:30 EFE BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 1 - 1
133621 07-10-18 kl. 11:45 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 0 - 3
133626 14-10-18 BK Sømændene Fremad Forsing Udgået Hold trukket 3 - 0 UHT
133631 21-10-18 kl. 10:00 FC Misbrugsportalen BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 4 - 0
133639 28-10-18 kl. 11:45 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Kunst 2 3 - 5
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene