Cph Celtic

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
15-9-2018 13:30 12:20 BK Sømændene Cph Celtic Ryparken, Kunst 3 15

Så indkaldes der til kamp mod CPH Celtic. Bemærk at kampen har været flyttet frem og tilbage, men er nu fastlag til lørdag 15/9 på RYPARKEN.

Meld hurtigt tilbage.

OBS! Vi mangler stadig folk til på søndag, så skriv endelig til 2830 0001 hvis du kan være med.

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Philip Terry Bankmar
2. Jonas Korsgaard Christiansen
3. Rene Hove Jensen
4. Lau Borch
5. Christian Friberg
6. Frederik Lauge
7. Thomas Kristensen
8. Christian Skjøt Lind *
9. Jakob Due *
10. Malte Enrique Klüver Worsaae *
11. Mikkel Christensen *
12. Morten Bech *
13. Magnus Mortensen *
14. Troels Juul *
15. Casper Svane Larsen *
1. Marcus Clausager
2. Mikkel Elvekjær
3. Benjamin Klubien
4. Christopher Kjær Ellemann
5. Christian Haargaard Olsen
6. Mikkel Mortensen
7. Sebastian Fenger *
8. Morten Jager Rasmussen *
9. Anders Simonsen *
10. Rasmus Sass Larsen *
11. Jakob Gaard *
12. Mikkel Christophersen *
13. James Stoklund *
14. Jeppe Opstrup *
15. Dennis Juul Larsen *
16. Kasper Henriksen *
1. Niklas Breum
Landkrabber:
1. Casper Wichmann *
2. Simon Guldberg *
3. Rasmus Quistgaard *
4. Kristian Wichmand *
5. Carl Emil Amundsen *
6. Theis Breum *
7. Jens Lev Berlin *
8. Thomas Simonsen *
9. Peter Sveistrup *
10. Anders Vedel Hadberg *
11. Christoffer Dyrby Gustavson *
12. Dennis Larsen *
13. Lasse Larsen *
14. Peter Andersen *
15. Mads Hjorth *
16. Lars-Kristian Lassen *
17. Dennis Pedersen *
18. Mads Tranberg *
19. Janus Schultz Pedersen *
20. Mathias Elsgaard *
21. Thomas Rabølle Nielsen *

11'eren

Der findes ingen kommende kampe.

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

11'eren

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
133510 07-04-18 kl. 10:00 BK Sømændene SBV09 Kløvermarken 11 Kunst 1 3 - 8
133516 16-04-18 kl. 18:00 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-12 1 - 0
133522 22-04-18 kl. 10:00 KB Ribe BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 2 - 0
133527 30-04-18 kl. 18:00 BK Sømændene Zebra 2.0 Kløvermarken 11 Bane-15 7 - 0
133532 05-05-18 kl. 11:30 Cph. Celtic-1 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 1 - 1
133543 14-05-18 kl. 19:15 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-12 5 - 1
133549 22-05-18 kl. 17:30 BK Sømændene EFE Kløvermarken 11 Bane-15 6 - 0
133555 28-05-18 kl. 19:15 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 2
133560 31-05-18 kl. 17:30 Fremad Forsing BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 0 - 7
133565 12-06-18 kl. 17:30 BK Sømændene FC Misbrugsportalen Kløvermarken 11 Bane-15 2 - 4
133573 16-06-18 kl. 11:30 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 1 - 1
133582 18-08-18 kl. 12:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 0 - 1
133576 29-08-18 kl. 18:00 SBV09 BK Sømændene Bymuren Bymuren-11 1 - 3
133588 03-09-18 kl. 19:35 BK Sømændene KB Ribe Kløvermarken 11 Kunst 1 1 - 2
133593 09-09-18 kl. 11:45 Zebra 2.0 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 2 - 1
133598 15-09-18 kl. 13:20 BK Sømændene Cph. Celtic-1 Ryparken Kunst 3. 4 - 2
133609 25-09-18 kl. 17:30 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 2
133615 29-09-18 kl. 11:30 EFE BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 1 - 1
133621 07-10-18 kl. 11:45 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 0 - 3
133626 14-10-18 BK Sømændene Fremad Forsing Udgået Hold trukket 3 - 0 UHT
133631 21-10-18 kl. 10:00 FC Misbrugsportalen BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 4 - 0
133639 28-10-18 kl. 11:45 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Kunst 2 3 - 5
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene