Svendborg FC

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
25-9-2018 17:30 16:30 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 14

OBS OBS OBS

Kampen er 25 sep. IKKE 26!

Tilmelding stadig på den anden mail.

- Hove

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Philip Terry Bankmar
2. Christian Haargaard Olsen
3. Lau Borch
4. Mikkel Elvekjær
5. Thomas Kristensen
6. Jonas Korsgaard Christiansen
7. Morten Bech *
8. Frederik Lauge *
9. Dennis Juul Larsen *
10. Casper Svane Larsen *
11. Christian Skjøt Lind *
12. Kasper Henriksen *
13. Malte Enrique Klüver Worsaae *
14. Jakob Due *
1. Christopher Kjær Ellemann
2. Rene Hove Jensen
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Jakob Gaard *
4. Simon Guldberg *
5. Rasmus Quistgaard *
6. Anders Simonsen *
7. Sebastian Fenger *
8. Kristian Wichmand *
9. Carl Emil Amundsen *
10. Jeppe Opstrup *
11. Benjamin Klubien *
12. Theis Breum *
13. Christian Jønsson *

11'eren

Celtic

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
23-6-2019 13:30 12:15 BK Sømændene Celtic Kløvermarken, bane 15 8


Hej drenge,

Forårets sidste kamp!!!

Lad os gå på ferie med en sejr - endda over de evige rivaler fra Celtic.

Tilmeld jer asap - da coach rejser til Italien.

Klubben giver bajere og vand efter sejren!!!

Forza BKS.

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Jonas Korsgaard Christiansen
2. Christian Friberg
3. Thomas Kristensen
4. Lander Pinson *
5. Anders Rømer *
6. Jonas Hansen *
7. Hussam Saleh *
8. Gijs Zonderland *
1. Philip Terry Bankmar
2. Christopher Kjær Ellemann
3. Marcus Clausager
4. Jacob Ekman
5. Lau Borch
6. Mikkel Christensen *
7. Frederik Lauge *
8. Christoffer Hansen *
9. Morten Bech *
1. Christian Haargaard Olsen
2. Rene Hove Jensen
3. Mikkel Elvekjær
4. Nick Rottwitt
5. Søren Markussen
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Christian 'Tysker' Thomsen *
4. Jakob Gaard *
5. Simon Guldberg *
6. Rasmus Quistgaard *
7. Anders Simonsen *
8. Sebastian Fenger *
9. Kristian Wichmand *
10. Carl Emil Amundsen *
11. Jeppe Opstrup *
12. Benjamin Klubien *
13. Theis Breum *
14. Christian Jønsson *
15. Niklas Breum *
16. Jens Lev Berlin *
17. Thomas Simonsen *
18. Peter Sveistrup *
19. Morten Jager Rasmussen *
20. Christian Skjøt Lind *
21. Rasmus Sass Larsen *
22. Casper Svane Larsen *
23. Anders Vedel Hadberg *
24. Dennis Juul Larsen *
25. Dennis Larsen *
26. Mikkel Christophersen *
27. Lasse Larsen *
28. Peter Andersen *
29. Mads Hjorth *
30. Lars-Kristian Lassen *
31. Dennis Pedersen *
32. Kasper Henriksen *
33. Mads Tranberg *
34. Jakob Due *
35. Janus Schultz Pedersen *
36. Malte Enrique Klüver Worsaae *
37. Mikkel Mortensen *
38. Magnus Mortensen *
39. Troels Juul *
40. Thomas Rabølle Nielsen *
41. Anders Munthe Thomsen *
42. Johannes Nørgaard *
43. Casper Johannsen *
44. Johnny Yu *
45. Jimmy Nguyen *
46. Mikkel Schjødt *
47. Christian Plaetner *
48. Sultan Ghannam *
49. Rakan El-Awwad *
50. Lasse Fraulund Andersen *
51. Majde Eirout *
52. Adam Saleh *
53. Mads Andersen *

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

11'eren

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
135732 13-04-19 kl. 13:20 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 2 - 3
135738 22-04-19 kl. 12:20 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 11 Kunst 1 0 - 3
135744 29-04-19 kl. 19:30 TTSK BK Sømændene ValHallen Valhallen 5 - 1
135749 01-05-19 kl. 18:00 SBV09 BK Sømændene Bymuren Bymuren-11 4 - 0
135754 11-05-19 kl. 12:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 3 - 2
135759 17-05-19 kl. 11:45 BK Sømændene Etihad FC Kløvermarken 11 Bane-15 5 - 4
135764 27-05-19 kl. 18:00 BK Sømændene Lejre FC Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 2
135774 03-06-19 kl. 19:45 KB Ribe BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 0 - 3
135785 16-06-19 kl. 12:20 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 3 - 0
135792 23-06-19 kl. 13:30 BK Sømændene Cph. Celtic 1. Kløvermarken 11 Bane-15
135798 17-08-19 kl. 11:30 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Kunst 1
135804 22-08-19 kl. 18:00 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15
135810 02-09-19 kl. 18:00 BK Sømændene TTSK Kløvermarken 11 Bane-15
135815 08-09-19 kl. 10:00 BK Sømændene SBV09 Kløvermarken 11 Bane-12
135820 15-09-19 kl. 10:00 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-15
135825 21-09-19 kl. 10:00 Etihad FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Kunst 1
135830 29-09-19 kl. 13:30 Lejre FC BK Sømændene Ryparken Kunst 3.
135840 05-10-19 kl. 11:45 BK Sømændene KB Ribe Kløvermarken 11 Kunst 1
135851 19-10-19 kl. 13:20 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Bane-12
135858 27-10-19 kl. 13:30 Cph. Celtic 1. BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 2
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene