Svendborg FC

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
25-9-2018 17:30 16:30 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 14

OBS OBS OBS

Kampen er 25 sep. IKKE 26!

Tilmelding stadig på den anden mail.

- Hove

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Philip Terry Bankmar
2. Christian Haargaard Olsen
3. Lau Borch
4. Mikkel Elvekjær
5. Frederik Lauge
6. Thomas Kristensen
7. Jonas Korsgaard Christiansen
8. Morten Bech *
9. Dennis Juul Larsen *
10. Casper Svane Larsen *
11. Christian Skjøt Lind *
12. Kasper Henriksen *
13. Malte Enrique Klüver Worsaae *
14. Jakob Due *
1. Christopher Kjær Ellemann
2. Rene Hove Jensen
3. Benjamin Klubien
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Jakob Gaard *
4. Simon Guldberg *
5. Rasmus Quistgaard *
6. Anders Simonsen *
7. Sebastian Fenger *
8. Kristian Wichmand *
9. Carl Emil Amundsen *
10. Jeppe Opstrup *
11. Theis Breum *
12. Christian Jønsson *

11'eren

Der findes ingen kommende kampe.

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

11'eren

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
133510 07-04-18 kl. 10:00 BK Sømændene SBV09 Kløvermarken 11 Kunst 1 3 - 8
133516 16-04-18 kl. 18:00 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-12 1 - 0
133522 22-04-18 kl. 10:00 KB Ribe BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 2 - 0
133527 30-04-18 kl. 18:00 BK Sømændene Zebra 2.0 Kløvermarken 11 Bane-15 7 - 0
133532 05-05-18 kl. 11:30 Cph. Celtic-1 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 1 - 1
133543 14-05-18 kl. 19:15 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-12 5 - 1
133549 22-05-18 kl. 17:30 BK Sømændene EFE Kløvermarken 11 Bane-15 6 - 0
133555 28-05-18 kl. 19:15 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 2
133560 31-05-18 kl. 17:30 Fremad Forsing BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 0 - 7
133565 12-06-18 kl. 17:30 BK Sømændene FC Misbrugsportalen Kløvermarken 11 Bane-15 2 - 4
133573 16-06-18 kl. 11:30 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 1 - 1
133582 18-08-18 kl. 12:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 0 - 1
133576 29-08-18 kl. 18:00 SBV09 BK Sømændene Bymuren Bymuren-11 1 - 3
133588 03-09-18 kl. 19:35 BK Sømændene KB Ribe Kløvermarken 11 Kunst 1 1 - 2
133593 09-09-18 kl. 11:45 Zebra 2.0 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 2 - 1
133598 15-09-18 kl. 13:20 BK Sømændene Cph. Celtic-1 Ryparken Kunst 3. 4 - 2
133609 25-09-18 kl. 17:30 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 2
133615 29-09-18 kl. 11:30 EFE BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 1 - 1
133621 07-10-18 kl. 11:45 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 0 - 3
133626 14-10-18 BK Sømændene Fremad Forsing Udgået Hold trukket 3 - 0 UHT
133631 21-10-18 kl. 10:00 FC Misbrugsportalen BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 4 - 0
133639 28-10-18 kl. 11:45 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Kunst 2 3 - 5
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene