FC Misbrugsportalen

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
21-10-2018 10:00 09:00 FC Misbrugsportalen BK Sømændene Valby, Kunst 13

Så er det tid til næste sidste kamp mod et af top-holdene.

Husk at kampen spilles i Valby.

Obs. Fremad Forsing har trukket sig, så vores kamp d. 14/10 er aflyst.

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Philip Terry Bankmar
2. Mikkel Elvekjær
3. Jonas Korsgaard Christiansen
4. Marcus Clausager
5. Christian Haargaard Olsen
6. Christopher Kjær Ellemann
7. Peter Nielsen
8. Thomas Kristensen
9. Dennis Larsen *
10. Mathias Elsgaard *
11. Kasper Henriksen *
12. Casper Svane Larsen *
13. Troels Juul *
1. Rene Hove Jensen
2. Lau Borch
3. Dennis Juul Larsen
4. Christian Skjøt Lind
5. Benjamin Klubien
6. Frederik Lauge
7. Mikkel Christensen *
8. Christoffer Dyrby Gustavson *
9. Jacob Ekman *
10. Magnus Mortensen *
11. Anders Vedel Hadberg *
12. Simon Guldberg *
13. Jeppe Opstrup *
14. Morten Bech *
15. Mikkel Mortensen *
16. Anders Simonsen *
17. Lasse Larsen *
1. Jakob Gaard
2. Mikkel Christophersen
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Rasmus Quistgaard *
4. Sebastian Fenger *
5. Kristian Wichmand *
6. Carl Emil Amundsen *
7. Theis Breum *
8. Christian Jønsson *
9. Niklas Breum *
10. Jens Lev Berlin *
11. Thomas Simonsen *
12. Peter Sveistrup *
13. Morten Jager Rasmussen *
14. Rasmus Sass Larsen *
15. Peter Andersen *
16. Mads Hjorth *
17. Lars-Kristian Lassen *
18. Dennis Pedersen *
19. Mads Tranberg *
20. Jakob Due *
21. Janus Schultz Pedersen *
22. Malte Enrique Klüver Worsaae *
23. Thomas Rabølle Nielsen *
24. Christian Friberg *

11'eren

Maskinen

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
28-10-2018 11:45 10:45 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 4

Årets sidste kamp. Hvem er med?
Husk at vi spiser burger sammen bagefter (https://www.facebook.com/events/276686902968408/)

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Lau Borch
2. Philip Terry Bankmar
3. Rene Hove Jensen
4. Mikkel Elvekjær
1. Thomas Kristensen
2. Jonas Korsgaard Christiansen
3. Casper Svane Larsen *
4. Morten Bech *
5. Mikkel Christensen *
1. Christian Haargaard Olsen
2. Jakob Gaard
3. Christopher Kjær Ellemann
4. Benjamin Klubien
5. Frederik Lauge
6. Christian Skjøt Lind
7. Dennis Juul Larsen
8. Mikkel Christophersen
9. Marcus Clausager
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Simon Guldberg *
4. Rasmus Quistgaard *
5. Anders Simonsen *
6. Sebastian Fenger *
7. Kristian Wichmand *
8. Carl Emil Amundsen *
9. Jeppe Opstrup *
10. Theis Breum *
11. Christian Jønsson *
12. Niklas Breum *
13. Jens Lev Berlin *
14. Thomas Simonsen *
15. Peter Sveistrup *
16. Morten Jager Rasmussen *
17. Rasmus Sass Larsen *
18. Anders Vedel Hadberg *
19. Christoffer Dyrby Gustavson *
20. Dennis Larsen *
21. Lasse Larsen *
22. Peter Andersen *
23. Mads Hjorth *
24. Lars-Kristian Lassen *
25. Dennis Pedersen *
26. Kasper Henriksen *
27. Mads Tranberg *
28. Jakob Due *
29. Janus Schultz Pedersen *
30. Malte Enrique Klüver Worsaae *
31. Jacob Ekman *
32. Mikkel Mortensen *
33. Magnus Mortensen *
34. Troels Juul *
35. Mathias Elsgaard *
36. Thomas Rabølle Nielsen *
37. Christian Friberg *

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

11'eren

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
133510 07-04-18 kl. 10:00 BK Sømændene SBV09 Kløvermarken 11 Kunst 1 3 - 8
133516 16-04-18 kl. 18:00 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-12 1 - 0
133522 22-04-18 kl. 10:00 KB Ribe BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 2 - 0
133527 30-04-18 kl. 18:00 BK Sømændene Zebra 2.0 Kløvermarken 11 Bane-15 7 - 0
133532 05-05-18 kl. 11:30 Cph. Celtic-1 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 1 - 1
133543 14-05-18 kl. 19:15 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-12 5 - 1
133549 22-05-18 kl. 17:30 BK Sømændene EFE Kløvermarken 11 Bane-15 6 - 0
133555 28-05-18 kl. 19:15 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 2
133560 31-05-18 kl. 17:30 Fremad Forsing BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 0 - 7
133565 12-06-18 kl. 17:30 BK Sømændene FC Misbrugsportalen Kløvermarken 11 Bane-15 2 - 4
133573 16-06-18 kl. 11:30 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 1 - 1
133582 18-08-18 kl. 12:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 0 - 1
133576 29-08-18 kl. 18:00 SBV09 BK Sømændene Bymuren Bymuren-11 1 - 3
133588 03-09-18 kl. 19:35 BK Sømændene KB Ribe Kløvermarken 11 Kunst 1 1 - 2
133593 09-09-18 kl. 11:45 Zebra 2.0 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 2 - 1
133598 15-09-18 kl. 13:20 BK Sømændene Cph. Celtic-1 Ryparken Kunst 3. 4 - 2
133609 25-09-18 kl. 17:30 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 2
133615 29-09-18 kl. 11:30 EFE BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 1 - 1
133621 07-10-18 kl. 11:45 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 0 - 3
133626 14-10-18 BK Sømændene Fremad Forsing Udgået Hold trukket 3 - 0 UHT
133631 21-10-18 kl. 10:00 FC Misbrugsportalen BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 4 - 0
133639 28-10-18 kl. 11:45 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Kunst 2
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene