Svendborg FC

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
22-4-2019 12:20 11:15 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken - kunst 1 14

Hej drenge,

Fedt med en sejr i sæsonåbneren⚓️

Vi spiller Anden Påskedag, mandag 22.04.19, med mødetid kl. 11:15.

Tilmeld jer med det samme, så vi har overblik inden Påske.

Forza BKS⚓️

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Jonas Korsgaard Christiansen
2. Marcus Clausager
3. Mikkel Elvekjær
4. Lau Borch
5. Søren Markussen
6. Rene Hove Jensen
7. Peter Nielsen
8. Thomas Kristensen
9. Jacob Ekman
10. Lander Pinson *
11. Anders Simonsen *
12. Malte Enrique Klüver Worsaae *
13. Sultan Ghannam *
14. Hussam Saleh *
1. Philip Terry Bankmar
2. Nick Rottwitt
3. Christian Friberg
4. Johnny Yu *
5. Mikkel Christensen *
6. Morten Bech *
7. Frederik Lauge *
8. Jakob Due *
9. Casper Johannsen *
10. Christoffer Hansen *
11. Anders Munthe Thomsen *
12. Kasper Henriksen *
13. Christian Plaetner *
1. Christian Haargaard Olsen
2. Christopher Kjær Ellemann
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Christian 'Tysker' Thomsen *
4. Jakob Gaard *
5. Simon Guldberg *
6. Rasmus Quistgaard *
7. Sebastian Fenger *
8. Kristian Wichmand *
9. Carl Emil Amundsen *
10. Jeppe Opstrup *
11. Benjamin Klubien *
12. Theis Breum *
13. Christian Jønsson *
14. Niklas Breum *
15. Jens Lev Berlin *
16. Thomas Simonsen *
17. Peter Sveistrup *
18. Morten Jager Rasmussen *
19. Christian Skjøt Lind *
20. Rasmus Sass Larsen *
21. Casper Svane Larsen *
22. Anders Vedel Hadberg *
23. Dennis Juul Larsen *
24. Dennis Larsen *
25. Mikkel Christophersen *
26. Lasse Larsen *
27. Peter Andersen *
28. Mads Hjorth *
29. Lars-Kristian Lassen *
30. Dennis Pedersen *
31. Mads Tranberg *
32. Janus Schultz Pedersen *
33. Mikkel Mortensen *
34. Magnus Mortensen *
35. Troels Juul *
36. Mathias Elsgaard *
37. Thomas Rabølle Nielsen *
38. Johannes Nørgaard *
39. Jimmy Nguyen *
40. Mikkel Schjødt *

11'eren

TTSK

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
29-4-2019 19:30 18:30 TTSK BK Sømændene ValHallen, Hedelunden 2, Greve 14

Næste kamp er på mandag kl 19:30 i GREVE (!)

TTSK er ny i mesterrækken og har hjemmebane i Greve, så vi må prøve at arrangere noget fælles tranport (opfølgning på Facebook).

Vi mangler en målmand igen - nogen som kan hjælpe med at skaffe?

Svar hurtigt tilbage, så vi kan få afklaret tilmeldinger/afmeldinger asap.

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Jonas Korsgaard Christiansen
2. Christian Friberg
3. Marcus Clausager
4. Jacob Ekman
5. Peter Nielsen
6. Thomas Kristensen
7. Lander Pinson *
8. Casper Johannsen *
9. Hussam Saleh *
10. Christoffer Hansen *
11. Johnny Yu *
12. Sultan Ghannam *
13. Rakan El-Awwad *
14. Mikkel Schjødt *
1. Lau Borch
2. Mikkel Elvekjær
3. Philip Terry Bankmar
4. Christopher Kjær Ellemann
5. Søren Markussen
6. Mikkel Christensen *
7. Frederik Lauge *
8. Morten Bech *
9. Kasper Henriksen *
10. Anders Munthe Thomsen *
11. Malte Enrique Klüver Worsaae *
1. Christian Haargaard Olsen
2. Rene Hove Jensen
3. Nick Rottwitt
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Christian 'Tysker' Thomsen *
4. Jakob Gaard *
5. Simon Guldberg *
6. Rasmus Quistgaard *
7. Anders Simonsen *
8. Sebastian Fenger *
9. Kristian Wichmand *
10. Carl Emil Amundsen *
11. Jeppe Opstrup *
12. Benjamin Klubien *
13. Theis Breum *
14. Christian Jønsson *
15. Niklas Breum *
16. Jens Lev Berlin *
17. Thomas Simonsen *
18. Peter Sveistrup *
19. Morten Jager Rasmussen *
20. Christian Skjøt Lind *
21. Rasmus Sass Larsen *
22. Casper Svane Larsen *
23. Anders Vedel Hadberg *
24. Dennis Juul Larsen *
25. Dennis Larsen *
26. Mikkel Christophersen *
27. Lasse Larsen *
28. Peter Andersen *
29. Mads Hjorth *
30. Lars-Kristian Lassen *
31. Dennis Pedersen *
32. Mads Tranberg *
33. Jakob Due *
34. Janus Schultz Pedersen *
35. Mikkel Mortensen *
36. Magnus Mortensen *
37. Troels Juul *
38. Mathias Elsgaard *
39. Thomas Rabølle Nielsen *
40. Johannes Nørgaard *
41. Jimmy Nguyen *
42. Christian Plaetner *

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

11'eren

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
135732 13-04-19 kl. 13:20 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 2 - 3
135738 22-04-19 kl. 12:20 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 11 Kunst 1 0 - 3
135744 29-04-19 kl. 19:30 TTSK BK Sømændene ValHallen Valhallen
135749 01-05-19 kl. 18:00 SBV09 BK Sømændene Bymuren Bymuren-11
135754 11-05-19 kl. 12:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst
135759 17-05-19 kl. 11:45 BK Sømændene Etihad FC Kløvermarken 11 Bane-15
135764 27-05-19 kl. 18:00 BK Sømændene Lejre FC Kløvermarken 11 Bane-15
135774 03-06-19 kl. 19:45 KB Ribe BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15
135785 16-06-19 kl. 12:20 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3.
135792 23-06-19 kl. 13:30 BK Sømændene Cph. Celtic 1. Kløvermarken 11 Bane-15
135798 17-08-19 kl. 11:30 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Kunst 1
135804 22-08-19 kl. 18:00 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15
135810 02-09-19 kl. 18:00 BK Sømændene TTSK Kløvermarken 11 Bane-15
135815 08-09-19 kl. 10:00 BK Sømændene SBV09 Kløvermarken 11 Bane-12
135820 15-09-19 kl. 10:00 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-15
135825 21-09-19 kl. 10:00 Etihad FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Kunst 1
135830 29-09-19 kl. 13:30 Lejre FC BK Sømændene Ryparken Kunst 3.
135840 05-10-19 kl. 11:45 BK Sømændene KB Ribe Kløvermarken 11 Kunst 1
135851 19-10-19 kl. 13:20 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Bane-12
135858 27-10-19 kl. 13:30 Cph. Celtic 1. BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 2
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene