SC Boca Vista

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
17-8-2019 11:30 10:15 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken - kunst 1 5

Kære sømænd,

Håber, I har haft en god sommer og holdt jer i form!!!

Første kamp i efteråret er mod SC Boca Vista - dem skal vi slå!!!

Tilmeld jer med det samme!!!

Forza BKS.

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Jonas Korsgaard Christiansen
2. Jacob Ekman
3. Hussam Saleh *
4. Lander Pinson *
5. Johnny Yu *
1. Philip Terry Bankmar
2. Marcus Clausager
3. Thomas Kristensen
4. Christian Haargaard Olsen
5. Mikkel Elvekjær
6. Rene Hove Jensen
7. Jonas Hansen *
8. Jakob Gaard *
9. Morten Bech *
10. Anders Rømer *
11. Casper Johannsen *
12. Kasper Henriksen *
13. Mikkel Christensen *
14. Anders Simonsen *
15. Christian Skjøt Lind *
1. Lau Borch
2. Christopher Kjær Ellemann
3. Lasse Larsen
4. Christian Friberg
5. Nick Rottwitt
6. Søren Markussen
7. Sultan Ghannam
8. Lasse Fraulund Andersen
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Christian 'Tysker' Thomsen *
4. Simon Guldberg *
5. Rasmus Quistgaard *
6. Sebastian Fenger *
7. Kristian Wichmand *
8. Carl Emil Amundsen *
9. Jeppe Opstrup *
10. Benjamin Klubien *
11. Theis Breum *
12. Christian Jønsson *
13. Niklas Breum *
14. Frederik Lauge *
15. Jens Lev Berlin *
16. Thomas Simonsen *
17. Peter Sveistrup *
18. Morten Jager Rasmussen *
19. Rasmus Sass Larsen *
20. Casper Svane Larsen *
21. Anders Vedel Hadberg *
22. Dennis Juul Larsen *
23. Dennis Larsen *
24. Mikkel Christophersen *
25. Peter Andersen *
26. Mads Hjorth *
27. Lars-Kristian Lassen *
28. Dennis Pedersen *
29. Mads Tranberg *
30. Jakob Due *
31. Janus Schultz Pedersen *
32. Malte Enrique Klüver Worsaae *
33. Mikkel Mortensen *
34. Magnus Mortensen *
35. Troels Juul *
36. Thomas Rabølle Nielsen *
37. Anders Munthe Thomsen *
38. Christoffer Hansen *
39. Johannes Nørgaard *
40. Jimmy Nguyen *
41. Mikkel Schjødt *
42. Christian Plaetner *
43. Rakan El-Awwad *
44. Majde Eirout *
45. Adam Saleh *
46. Mads Andersen *
47. Gijs Zonderland *

11'eren

Der findes ingen kommende kampe.

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
135732 13-04-19 kl. 13:20 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 2 - 3
135738 22-04-19 kl. 12:20 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 11 Kunst 1 0 - 3
135744 29-04-19 kl. 19:30 TTSK BK Sømændene ValHallen Valhallen 5 - 1
135749 01-05-19 kl. 18:00 SBV09 BK Sømændene Bymuren Bymuren-11 4 - 0
135754 11-05-19 kl. 12:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 3 - 2
135759 17-05-19 kl. 11:45 BK Sømændene Etihad FC Kløvermarken 11 Bane-15 5 - 4
135764 27-05-19 kl. 18:00 BK Sømændene Lejre FC Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 2
135774 03-06-19 kl. 19:45 KB Ribe BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 0 - 3
135785 16-06-19 kl. 12:20 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 3 - 0
135792 23-06-19 kl. 13:30 BK Sømændene Cph. Celtic 1. Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 3
135798 17-08-19 kl. 11:30 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Kunst 1 0 - 3 HHT
135804 22-08-19 kl. 18:00 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 0 - 4
135810 02-09-19 kl. 18:00 BK Sømændene TTSK Kløvermarken 11 Bane-15 3 - 2
135815 08-09-19 kl. 10:00 BK Sømændene SBV09 Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 0 UHT
135820 15-09-19 kl. 10:00 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 1
135825 21-09-19 kl. 10:00 Etihad FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Kunst 1 2 - 4
135830 29-09-19 kl. 13:30 Lejre FC BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 4 - 2
135840 05-10-19 kl. 11:45 BK Sømændene KB Ribe Kløvermarken 11 Kunst 1 2 - 2
135851 19-10-19 kl. 13:20 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Bane-12 0 - 1
135858 27-10-19 kl. 13:30 Cph. Celtic 1. BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 2 3 - 0 UHT
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene