Maskinen

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
19-10-2019 13:20 12:15 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken, bane 12 14

Hej drenge,

Årets næstsidste kamp - og mod mestrene.

Tilmeld jer asap.

Forza BKS!!!

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Sultan Ghannam
2. Amir Nuspahic
3. Peter Nielsen
4. Jacob Ekman
5. Christian Friberg
6. Hussam Saleh *
7. Johnny Yu *
8. Tarzan K *
9. Mohammed Diego *
10. Adam Saleh *
11. Jimmy Nguyen *
12. Jonas Hansen *
13. Troels Juul *
14. Rakan El-Awwad *
1. Jonas Korsgaard Christiansen
2. Christopher Kjær Ellemann
3. Lau Borch
4. Christian Haargaard Olsen
5. Nick Rottwitt
6. Philip Terry Bankmar
7. Thomas Kristensen
8. Mikkel Christensen *
9. Mathias Byrk *
10. Morten Bech *
11. Malte Enrique Klüver Worsaae *
12. Lander Pinson *
13. Casper Johannsen *
14. Christian Skjøt Lind *
15. Gijs Zonderland *
16. Frederik Lauge *
17. Anders Vedel Hadberg *
18. Anders Rømer *
19. Mads Hjorth *
20. Magnus Mortensen *
21. Christoffer Hansen *
22. Jakob Due *
23. Mikkel Mortensen *
24. Lars-Kristian Lassen *
25. Kasper Henriksen *
1. Rene Hove Jensen
2. Mikkel Elvekjær
3. Marcus Clausager
4. Søren Markussen
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Christian 'Tysker' Thomsen *
4. Jakob Gaard *
5. Simon Guldberg *
6. Rasmus Quistgaard *
7. Anders Simonsen *
8. Sebastian Fenger *
9. Kristian Wichmand *
10. Carl Emil Amundsen *
11. Jeppe Opstrup *
12. Benjamin Klubien *
13. Theis Breum *
14. Christian Jønsson *
15. Niklas Breum *
16. Jens Lev Berlin *
17. Thomas Simonsen *
18. Peter Sveistrup *
19. Morten Jager Rasmussen *
20. Rasmus Sass Larsen *
21. Casper Svane Larsen *
22. Dennis Juul Larsen *
23. Dennis Larsen *
24. Mikkel Christophersen *
25. Peter Andersen *
26. Dennis Pedersen *
27. Mads Tranberg *
28. Janus Schultz Pedersen *
29. Thomas Rabølle Nielsen *
30. Anders Munthe Thomsen *
31. Johannes Nørgaard *
32. Mikkel Schjødt *
33. Christian Plaetner *
34. Majde Eirout *
35. Mads Andersen *

11'eren

Der findes ingen kommende kampe.

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
135732 13-04-19 kl. 13:20 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 2 - 3
135738 22-04-19 kl. 12:20 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 11 Kunst 1 0 - 3
135744 29-04-19 kl. 19:30 TTSK BK Sømændene ValHallen Valhallen 5 - 1
135749 01-05-19 kl. 18:00 SBV09 BK Sømændene Bymuren Bymuren-11 4 - 0
135754 11-05-19 kl. 12:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 3 - 2
135759 17-05-19 kl. 11:45 BK Sømændene Etihad FC Kløvermarken 11 Bane-15 5 - 4
135764 27-05-19 kl. 18:00 BK Sømændene Lejre FC Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 2
135774 03-06-19 kl. 19:45 KB Ribe BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 0 - 3
135785 16-06-19 kl. 12:20 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 3 - 0
135792 23-06-19 kl. 13:30 BK Sømændene Cph. Celtic 1. Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 3
135798 17-08-19 kl. 11:30 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Kunst 1 0 - 3 HHT
135804 22-08-19 kl. 18:00 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 0 - 4
135810 02-09-19 kl. 18:00 BK Sømændene TTSK Kløvermarken 11 Bane-15 3 - 2
135815 08-09-19 kl. 10:00 BK Sømændene SBV09 Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 0 UHT
135820 15-09-19 kl. 10:00 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 1
135825 21-09-19 kl. 10:00 Etihad FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Kunst 1 2 - 4
135830 29-09-19 kl. 13:30 Lejre FC BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 4 - 2
135840 05-10-19 kl. 11:45 BK Sømændene KB Ribe Kløvermarken 11 Kunst 1 2 - 2
135851 19-10-19 kl. 13:20 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Bane-12 0 - 1
135858 27-10-19 kl. 13:30 Cph. Celtic 1. BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 2 3 - 0 UHT
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene