Stillingen 2017

11'eren

Hold K V U T Score P
1 BK Sømændene (11'eren) 20 14 2 4 45 - 30 44
2 Maskinen 20 13 2 5 50 - 34 41
3 FC Misbrugsportalen 20 11 3 6 50 - 30 35
4 SC Boca Vista 20 11 2 7 49 - 35 35
5 Cph. Celtic 1. 20 10 4 6 39 - 22 34
6 EFE 20 9 7 4 45 - 28 34
7 Fremad Forsing 20 6 4 10 33 - 43 21
8 Zebra 2.0 20 6 4 10 19 - 36 21
9 BK Kapow 20 4 6 10 33 - 41 18
10 Svendborg FC 20 5 3 12 31 - 43 18
11 OA 20 2 1 17 16 - 68 6
12 Steppeulvene NB 0 0 0 0 0 - 0 0
Se stillingen i Mesterrækken

Kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
126686 03-04-17 kl. 17:30 FC Misbrugsportalen BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 1 - 2
126692 08-04-17 kl. 11:30 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 0 UHT
126698 15-04-17 kl. 11:30 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-12 4 - 0
126703 22-04-17 kl. 11:30 BK Sømændene OA Kløvermarken 11 Bane-12 2 - 0
126708 30-04-17 kl. 10:00 Cph. Celtic 1. BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 2 0 - 2
126719 07-05-17 kl. 10:00 EFE BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 3 - 3
126725 15-05-17 kl. 18:00 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 0
126736 29-05-17 kl. 19:15 Zebra 2.0 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 1 - 1
126741 04-06-17 kl. 11:45 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 2
126749 12-06-17 kl. 17:30 Fremad Forsing BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 5
126758 13-08-17 kl. 10:00 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 3 - 1
126752 17-08-17 kl. 17:30 BK Sømændene FC Misbrugsportalen Valby idrætspark 11 Bane 6. 2 - 1
126764 20-08-17 kl. 10:00 BK Sømændene Svendborg FC Valby idrætspark 11 Bane 2 3 - 2
126769 26-08-17 kl. 13:20 OA BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 0 - 3 HHT
126774 05-09-17 kl. 17:30 BK Sømændene Cph. Celtic 1. Kløvermarken 11 Bane-15 3 - 2
126785 10-09-17 kl. 11:45 BK Sømændene EFE Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 4
126791 18-09-17 kl. 17:30 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 1 - 3
126802 01-10-17 kl. 10:00 BK Sømændene Zebra 2.0 Kløvermarken 11 Bane-12 0 - 1
126807 07-10-17 kl. 14:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 2 - 3
126815 14-10-17 kl. 11:30 BK Sømændene Fremad Forsing Kløvermarken 11 Bane-10 4 - 2
Se det fulde kampprogram

Stillingen 2016

11'eren

Hold K V U T Score P
1 BK Sømændene (11'eren) 22 13 5 4 47 - 29 44
2 Fremad Forsing 22 12 5 5 54 - 34 41
3 BK Kapow 22 10 4 8 44 - 37 34
4 SC Boca Vista 22 9 3 10 44 - 48 30
5 OA 22 9 3 10 33 - 50 30
6 Cph. Celtic 22 8 5 9 31 - 37 29
7 Svendborg FC 22 8 4 10 39 - 42 28
8 Maskinen 22 8 4 10 45 - 52 28
9 Gribben Fodbold 22 7 6 9 43 - 43 27
10 KB Ribe 22 6 4 12 33 - 49 22
Se stillingen i Mesterrækken

7'eren

Hold K V U T Score P
1 Spurvene 22 19 1 2 82 - 32 58
2 FC Sailing Lads 22 12 3 7 61 - 38 39
3 Menerfirs 22 12 1 9 77 - 46 37
4 Lokomotiv Hoffenheim 22 11 3 8 82 - 71 36
5 De Røde Djævle 22 10 2 10 58 - 61 32
6 GHG All Stars 22 9 3 10 50 - 60 30
7 BK Sømændene (7'eren) 22 9 2 11 44 - 53 29
8 SC Lolland 22 9 1 12 64 - 58 28
9 Tjallans Boys BK 22 8 4 10 47 - 57 28
10 The Howling Cavlings 22 8 2 12 48 - 59 26
11 Absalons Boldklub 22 8 2 12 41 - 70 26
12 Fischer & Kerm 22 4 2 16 29 - 78 14
Se stillingen i Række 7B-1

Kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
122518 09-04-16 kl. 11:30 Steppeulvene BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-12 0 - 2
122524 14-04-16 kl. 17:30 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Bane-15 2 - 1
122530 23-04-16 kl. 13:20 Gribben Fodbold BK Sømændene Valby idrætspark 11 UDG 0 - 2
122535 03-05-16 kl. 17:30 BK Sømændene OA Kløvermarken 11 Bane-15 0 - 1
122540 05-05-16 kl. 19:30 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 1 - 4
122545 16-05-16 kl. 11:45 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Bane-15 2 - 1
122550 21-05-16 kl. 11:30 KB Ribe BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 3 - 1
122560 29-05-16 kl. 11:45 Fremad Forsing BK Sømændene Kløvermarken 11 Kunst 1 3 - 0
122564 06-06-16 kl. 17:30 BK Sømændene SBV09 Kløvermarken 11 Bane-15 3 - 1
122571 09-06-16 kl. 19:15 Cph. Celtic BK Sømændene Valby idrætspark 11 UDG 1 - 1
122584 26-06-16 kl. 11:45 BK Sømændene Steppeulvene Kløvermarken 11 Bane-12 4 - 2
122590 17-08-16 kl. 19:15 Maskinen BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-12 0 - 1
122596 24-08-16 kl. 17:30 BK Sømændene Gribben Fodbold Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 4
122578 28-08-16 kl. 11:45 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 11 Bane-12 2 - 2
122601 04-09-16 kl. 13:20 OA BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 1. 0 - 4
122606 11-09-16 kl. 11:45 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-20 1 - 1
122611 18-09-16 kl. 10:00 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 1. 2 - 5
122616 25-09-16 kl. 10:00 BK Sømændene KB Ribe Kløvermarken 11 Bane-12 1 - 1
122626 02-10-16 kl. 13:30 BK Sømændene Fremad Forsing Kløvermarken 11 Bane-12 5 - 3
122630 08-10-16 kl. 13:30 SBV09 BK Sømændene Bymuren Bymuren-11 0 - 3 HHT
122637 15-10-16 kl. 13:20 BK Sømændene Cph. Celtic Kløvermarken 11 Bane-12 1 - 1
122644 23-10-16 kl. 12:45 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Kunst 1 1 - 2
Se det fulde kampprogram

Kampprogram

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
122382 30-03-16 kl. 17:15 Menerfirs BK Sømændene Valby idrætspark 7 Kunst 41 3 - 2
122388 08-04-16 kl. 18:25 BK Sømændene The Howling Cavlings Kløvermarken 7 Kunst 41 1 - 3
122394 12-04-16 kl. 17:15 Fischer & Kerm BK Sømændene Valby idrætspark 7 Kunst 40 4 - 2
122405 23-04-16 kl. 13:50 BK Sømændene Lokomotiv Hoffenheim Kløvermarken 7 Kunst 41 6 - 3
122411 27-04-16 kl. 17:15 Tjallans Boys BK BK Sømændene Kløvermarken 7 Kunst 42 1 - 2
122416 05-05-16 kl. 10:00 BK Sømændene SC Lolland Kløvermarken 7 Kunst 43 2 - 4
122423 10-05-16 kl. 19:35 Spurvene BK Sømændene Kløvermarken 7 Kunst 41 3 - 2
122427 20-05-16 kl. 17:15 BK Sømændene Absalons Boldklub Kløvermarken 7 Kunst 43 2 - 1
122432 26-05-16 kl. 19:35 GHG All Stars BK Sømændene Valby idrætspark 7 Kunst 42 1 - 1
122441 31-05-16 kl. 18:25 BK Sømændene De Røde Djævle Kløvermarken 7 Kunst 41 1 - 7
122444 08-06-16 kl. 18:25 FC Sailing Lads BK Sømændene Valby idrætspark 7 Kunst 40 3 - 0 UHT
122448 18-06-16 kl. 11:30 BK Sømændene Menerfirs Kløvermarken 7 Kunst 41 0 - 3 HHT
122454 16-08-16 kl. 17:15 The Howling Cavlings BK Sømændene Kløvermarken 7 Kunst 42 2 - 0
122460 26-08-16 kl. 17:15 BK Sømændene Fischer & Kerm Kløvermarken 7 Kunst 41 3 - 0 UHT
122471 01-09-16 kl. 17:15 Lokomotiv Hoffenheim BK Sømændene Valby idrætspark 7 Kunst 42 5 - 3
122477 09-09-16 kl. 18:25 BK Sømændene Tjallans Boys BK Kløvermarken 7 Kunst 41 3 - 1
122482 13-09-16 kl. 17:15 SC Lolland BK Sømændene Valby idrætspark 7 Kunst 41 0 - 2
122489 19-09-16 kl. 19:35 BK Sømændene Spurvene Kløvermarken 7 Kunst 41 3 - 2
122493 26-09-16 kl. 19:35 Absalons Boldklub BK Sømændene Valby idrætspark 7 Kunst 40 0 - 1
122498 03-10-16 kl. 18:25 BK Sømændene GHG All Stars Kløvermarken 7 Kunst 41 2 - 4
122507 09-10-16 kl. 11:10 De Røde Djævle BK Sømændene Kløvermarken 7 Kunst 41 0 - 3 HHT
122510 14-10-16 kl. 17:15 BK Sømændene FC Sailing Lads Kløvermarken 7 Kunst 41 3 - 3
Se det fulde kampprogram

Stillingen 2015

11'eren

Hold K V U T Score P
1 BK Sømændene (11'eren) 22 16 3 3 60 - 22 51
2 Svendborg FC 22 12 4 6 48 - 42 40
3 Fremad Forsing 22 12 3 7 61 - 40 39
4 Cph. Celtic-1 22 12 3 7 46 - 32 39
5 Steppeulvene 22 11 3 8 60 - 43 36
6 Gribben Fodbold 22 10 3 9 50 - 46 33
7 Maskinen 22 10 2 10 59 - 52 32
8 SBV09 22 9 4 9 49 - 46 31
9 SC Boca Vista 22 7 2 13 29 - 60 23
10 EFE 22 5 7 10 33 - 37 22
11 Ulul Exotic 22 6 3 13 39 - 73 21
12 FC Rut 22 3 1 18 29 - 70 10
Se stillingen i Mesterrækken

7'eren

Hold K V U T Score P
1 FK København 22 16 4 2 100 - 49 52
2 Fc Den store Roman 22 15 2 5 89 - 55 47
3 FC Bæst 22 13 3 6 86 - 57 42
4 FC Bosna-1 22 13 2 7 67 - 49 41
5 Solbakken BK 22 12 3 7 77 - 59 39
6 Kassen 22 8 4 10 77 - 92 28
7 De Røde Djævle-1 22 7 5 10 49 - 53 26
8 BK Sømændene (7'eren) 22 7 5 10 52 - 63 26
9 Cph. Celtic-1 22 8 2 12 45 - 58 26
10 Tjallans Boys BK 22 5 5 12 52 - 71 20
11 United Brothers 22 5 3 14 48 - 73 18
12 FC Popcorn 22 4 0 18 38 - 101 12
Se stillingen i Række 7B-1

Kampprogram

Kampe: Hold-Kampprogram
Forside > Turneringer og resultater > Hold > Kampprogram

FEJL

Kampprogram

Holdet findes ikke.

Se det fulde kampprogram

Kampprogram

Kampe: Hold-Kampprogram
Forside > Turneringer og resultater > Hold > Kampprogram

FEJL

Kampprogram

Holdet findes ikke.

Se det fulde kampprogram

Stillingen 2014

11'eren

Hold K V U T Score P
1 Fremad Forsing 22 17 1 4 82 - 35 52
2 Steppeulvene 22 16 0 6 80 - 40 48
3 SBV09 22 14 3 5 73 - 44 45
4 BK Sømændene (11'eren) 22 14 1 7 61 - 44 43
5 Gribben Fodbold 22 12 3 7 54 - 48 39
6 DGB 22 11 1 10 55 - 60 34
7 Svendborg FC 22 10 3 9 52 - 43 33
8 SC Boca Vista 22 9 2 11 57 - 64 29
9 Cph. Celtic-1 22 7 2 13 39 - 59 23
10 BK Kapow 22 7 1 14 39 - 67 22
11 OA 22 3 5 14 33 - 63 14
12 ABC 22 1 0 21 33 - 91 3
Se stillingen i Mesterrækken

7'eren

Hold K V U T Score P
1 Kassen 22 13 4 5 82 - 58 43
2 BK Sømændene (7'eren) 22 13 4 5 67 - 45 43
3 Pulat-Okin 22 12 5 5 78 - 58 41
4 Mændene (7'eren) 22 10 6 6 67 - 47 36
5 Nordatlantisk BK 22 11 3 8 49 - 59 36
6 Førsteholdet 22 8 5 9 69 - 80 29
7 Valhalla FC 22 8 4 10 51 - 53 28
8 Evil Foot United 22 9 1 12 54 - 69 28
9 FC P-starZ 22 7 5 10 45 - 50 26
10 Discipline D.-2 22 6 4 12 60 - 64 22
11 FredSIF 22 6 3 13 49 - 66 21
12 LF ReUnited 22 5 4 13 59 - 81 19
Se stillingen i Række 7C-1

Stillingen 2013

11'eren

Hold K V U T Score P
1 Steppeulvene 20 15 4 1 71 - 26 49
2 SBV09 20 10 5 5 63 - 48 35
3 Gribben Fodbold 20 8 9 3 43 - 33 33
4 BK Jyden-1 20 8 5 7 52 - 35 29
5 De Grønne Bude 20 9 2 9 44 - 53 29
6 Cph. Celtic-1 20 9 1 10 32 - 48 28
7 BK Sømændene (11'eren) 20 8 3 9 40 - 40 27
8 Svendborg FC 20 7 6 7 41 - 45 27
9 SC Boca Vista 20 6 2 12 51 - 65 20
10 Fremad Forsing 20 6 1 13 38 - 53 19
Se stillingen i Mesterrækken

7'eren

Hold K V U T Score P
1 Loose Cannons 22 17 3 2 82 - 32 54
2 FC Popcorn 22 18 0 4 101 - 57 54
3 FC Rammen 22 13 3 6 60 - 47 42
4 Cph.Celtic-1 22 12 4 6 72 - 51 40
5 FF 03 22 12 3 7 68 - 52 39
6 BK Sømændene (7'eren) 22 10 1 11 55 - 59 31
7 AK 2003 22 8 1 13 59 - 64 25
8 Farmors Drenge 22 7 4 11 60 - 67 25
9 FC Horn 22 6 6 10 47 - 54 24
10 BK Dynamo Virum 22 7 0 15 55 - 85 21
11 DBE 2011 22 4 2 16 54 - 95 14
12 Upload 18 22 3 3 16 46 - 96 12
Se stillingen i Række 7C-6

Stillingen 2012

11'eren

Hold K V U T Score P
1 Cph. Celtic-1 22 11 4 7 41 - 27 37
2 Fox United 22 10 1 11 32 - 40 31
3 Fremad Forsing 22 8 5 9 38 - 42 29
4 Beckham Metrostars NB 22 5 2 15 26 - 64 17
5 Skjold Cph. NB 21 1 0 20 3 - 60 3
6 Boldklubben Cito NB 22 10 2 10 50 - 37 32
Se stillingen i Mesterrækken

7'eren

Hold K V U T Score P
1 Discipline D.-2 22 13 3 6 82 - 53 42
2 Fedets Drenge 22 10 1 11 74 - 64 31
3 Sport og Spas 22 9 4 9 70 - 73 31
4 BK Dynamo Virum 22 8 1 13 47 - 60 25
5 FC Ø.T. 22 6 1 15 55 - 99 19
6 AC Centrum 22 6 1 15 50 - 96 19
Se stillingen i Række 7C-8
© BK Sømændene