11'eren

Sæson 2019

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
1-12-2018 12:00 12:00 BK Sømændene Sæson 2019 Kløvermarken 8

Kære Sømænd,
Det er ved at være tid til at tilmelde os næste sæson, så meld gerne tilbage om hvorvidt du vil være med i næste sæson.
/Kaptajnen

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Lau Borch
2. Rene Hove Jensen
3. Philip Terry Bankmar
4. Frederik Lauge
5. Christian Haargaard Olsen
6. Marcus Clausager
7. Thomas Kristensen
8. Kasper Henriksen *
1. Casper Svane Larsen *
2. Simon Guldberg *
1. Jakob Gaard
2. Christopher Kjær Ellemann
3. Benjamin Klubien
4. Mikkel Elvekjær
5. Christian Skjøt Lind
6. Dennis Juul Larsen
7. Jonas Korsgaard Christiansen
8. Mikkel Christophersen
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Morten Bech *
4. Rasmus Quistgaard *
5. Anders Simonsen *
6. Sebastian Fenger *
7. Kristian Wichmand *
8. Carl Emil Amundsen *
9. Jeppe Opstrup *
10. Theis Breum *
11. Christian Jønsson *
12. Niklas Breum *
13. Jens Lev Berlin *
14. Thomas Simonsen *
15. Peter Sveistrup *
16. Morten Jager Rasmussen *
17. Rasmus Sass Larsen *
18. Anders Vedel Hadberg *
19. Christoffer Dyrby Gustavson *
20. Dennis Larsen *
21. Lasse Larsen *
22. Mikkel Christensen *
23. Peter Andersen *
24. Mads Hjorth *
25. Lars-Kristian Lassen *
26. Dennis Pedersen *
27. Mads Tranberg *
28. Jakob Due *
29. Janus Schultz Pedersen *
30. Malte Enrique Klüver Worsaae *
31. Jacob Ekman *
32. Mikkel Mortensen *
33. Magnus Mortensen *
34. Troels Juul *
35. Mathias Elsgaard *
36. Thomas Rabølle Nielsen *
37. Christian Friberg *

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

11'eren

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
133510 07-04-18 kl. 10:00 BK Sømændene SBV09 Kløvermarken 11 Kunst 1 3 - 8
133516 16-04-18 kl. 18:00 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-12 1 - 0
133522 22-04-18 kl. 10:00 KB Ribe BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 2 - 0
133527 30-04-18 kl. 18:00 BK Sømændene Zebra 2.0 Kløvermarken 11 Bane-15 7 - 0
133532 05-05-18 kl. 11:30 Cph. Celtic-1 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 1 - 1
133543 14-05-18 kl. 19:15 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-12 5 - 1
133549 22-05-18 kl. 17:30 BK Sømændene EFE Kløvermarken 11 Bane-15 6 - 0
133555 28-05-18 kl. 19:15 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 2
133560 31-05-18 kl. 17:30 Fremad Forsing BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 0 - 7
133565 12-06-18 kl. 17:30 BK Sømændene FC Misbrugsportalen Kløvermarken 11 Bane-15 2 - 4
133573 16-06-18 kl. 11:30 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 1 - 1
133582 18-08-18 kl. 12:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 0 - 1
133576 29-08-18 kl. 18:00 SBV09 BK Sømændene Bymuren Bymuren-11 1 - 3
133588 03-09-18 kl. 19:35 BK Sømændene KB Ribe Kløvermarken 11 Kunst 1 1 - 2
133593 09-09-18 kl. 11:45 Zebra 2.0 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 2 - 1
133598 15-09-18 kl. 13:20 BK Sømændene Cph. Celtic-1 Ryparken Kunst 3. 4 - 2
133609 25-09-18 kl. 17:30 BK Sømændene Svendborg FC Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 2
133615 29-09-18 kl. 11:30 EFE BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 1 - 1
133621 07-10-18 kl. 11:45 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 0 - 3
133626 14-10-18 BK Sømændene Fremad Forsing Udgået Hold trukket 3 - 0 UHT
133631 21-10-18 kl. 10:00 FC Misbrugsportalen BK Sømændene Valby idrætspark 11 Valby Kunst 4. 4 - 0
133639 28-10-18 kl. 11:45 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Kunst 2 3 - 5
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene