BK Ribe

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
22-4-2018 10:00 09:00 BK Ribe BK Sømændene Kløvermarken 14

Så kom der endelige vind i sejlet. 1-0 og dermed også sæsonens første clean sheet! Der er lagt op til højt humør og godt boldspil til næste gang.

Nu skal den følges op mod oprykkerne fra KB Ribe.

Vi spiller på søndag d. 22 kl. 1000 ude i Kløvermarken

Hvem er klar til at hente 3 nye point til et 4. mesterskab?

Kamp koordinator: Hove (53 53 88 76)

Og som altid melder ringespillere sig bare på :)

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Jonas Korsgaard Christiansen
2. Mikkel Elvekjær
3. Philip Terry Bankmar
4. Rene Hove Jensen
5. Christian Haargaard Olsen
6. Benjamin Klubien
7. Dennis Juul Larsen
8. Christian Skjøt Lind
9. Thomas Kristensen
10. Anders Simonsen *
11. Morten Bech *
12. Mads Hjorth *
13. Kenneth Juul *
14. Thomas Simonsen *
1. Lau Borch
2. Mikkel Christophersen
3. Marcus Clausager
4. Jakob Gaard
5. Christopher Kjær Ellemann
6. Casper Svane Larsen *
7. Morten Jager Rasmussen *
8. Lars-Kristian Lassen *
9. Dennis Pedersen *
10. Mikkel Christensen *
11. Anders Vedel Hadberg *
1. Frederik Lauge
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Simon Guldberg *
4. Rasmus Quistgaard *
5. Sebastian Fenger *
6. Kristian Wichmand *
7. Carl Emil Amundsen *
8. Jeppe Opstrup *
9. Kristian Boel Thomsen *
10. Theis Breum *
11. Niklas Breum *
12. Jens Lev Berlin *
13. Peter Sveistrup *
14. Rasmus Sass Larsen *
15. Christoffer Dyrby Gustavson *
16. Dennis Larsen *
17. Lasse Larsen *
18. Peter Andersen *

11'eren

BK Kapow

DatoKl.MødeHjemmeholdUdeholdSpillestedTilmeldte
18-8-2018 12:00 11:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhust Øst (Farum) 3

Så er det kun lige over et måned til at sæsonen starter igen og første kamp i efteråret er lørdag d. 18/8 på udebane mod BK Kapow i Farum.

Giv gerne allerede nu en tilkendegivelse om du kan spille første kamp.

Anden kamp er i øvrigt d. 29/8 mod SBV09 og hele efterårsprogrammet kan ses her: http://resultater.dai-sport.dk/tms/Turneringer-og-resultater/Hold-Kampprogram.aspx?HoldId=5221

Nyd sommerferien!!

TilmeldteAfbudUbesvaret
1. Mikkel Christophersen
2. Thomas Kristensen
3. Lau Borch
1. Marcus Clausager
2. Morten Jager Rasmussen *
3. Simon Guldberg *
1. Christian Haargaard Olsen
2. Jakob Gaard
3. Christopher Kjær Ellemann
4. Philip Terry Bankmar
5. Rene Hove Jensen
6. Benjamin Klubien
7. Mikkel Elvekjær
8. Frederik Lauge
9. Christian Skjøt Lind
10. Dennis Juul Larsen
11. Jonas Korsgaard Christiansen
Landkrabber:
1. James Stoklund *
2. Casper Wichmann *
3. Morten Bech *
4. Rasmus Quistgaard *
5. Anders Simonsen *
6. Sebastian Fenger *
7. Kristian Wichmand *
8. Carl Emil Amundsen *
9. Jeppe Opstrup *
10. Kristian Boel Thomsen *
11. Theis Breum *
12. Niklas Breum *
13. Jens Lev Berlin *
14. Thomas Simonsen *
15. Peter Sveistrup *
16. Rasmus Sass Larsen *
17. Casper Svane Larsen *
18. Anders Vedel Hadberg *
19. Christoffer Dyrby Gustavson *
20. Dennis Larsen *
21. Kenneth Juul *
22. Lasse Larsen *
23. Mikkel Christensen *
24. Peter Andersen *
25. Mads Hjorth *
26. Lars-Kristian Lassen *
27. Dennis Pedersen *
28. Kasper Henriksen *
29. Mads Tranberg *
30. Jakob Due *
31. Janus Schultz Pedersen *
32. Malte Enrique Klüver Worsaae *
33. Jacob Ekman *

7'eren

Der findes ingen kommende kampe.

Kampprogram

11'eren

Kampnr. Dato Hjemmehold Udehold Spillested / bane Resultat
126686 03-04-17 kl. 17:30 FC Misbrugsportalen BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 1 - 2
126692 08-04-17 kl. 11:30 BK Sømændene Maskinen Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 0 UHT
126698 15-04-17 kl. 11:30 Svendborg FC BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-12 4 - 0
126703 22-04-17 kl. 11:30 BK Sømændene OA Kløvermarken 11 Bane-12 2 - 0
126708 30-04-17 kl. 10:00 Cph. Celtic 1. BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 2 0 - 2
126719 07-05-17 kl. 10:00 EFE BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 3 - 3
126725 15-05-17 kl. 18:00 BK Sømændene SC Boca Vista Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 0
126736 29-05-17 kl. 19:15 Zebra 2.0 BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 1 - 1
126741 04-06-17 kl. 11:45 BK Sømændene BK Kapow Kløvermarken 11 Bane-12 3 - 2
126749 12-06-17 kl. 17:30 Fremad Forsing BK Sømændene Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 5
126758 13-08-17 kl. 10:00 Maskinen BK Sømændene Ryparken Kunst 3. 3 - 1
126752 17-08-17 kl. 17:30 BK Sømændene FC Misbrugsportalen Valby idrætspark 11 Bane 6. 2 - 1
126764 20-08-17 kl. 10:00 BK Sømændene Svendborg FC Valby idrætspark 11 Bane 2 3 - 2
126769 26-08-17 kl. 13:20 OA BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 0 - 3 HHT
126774 05-09-17 kl. 17:30 BK Sømændene Cph. Celtic 1. Kløvermarken 11 Bane-15 3 - 2
126785 10-09-17 kl. 11:45 BK Sømændene EFE Kløvermarken 11 Bane-15 1 - 4
126791 18-09-17 kl. 17:30 SC Boca Vista BK Sømændene Valby idrætspark 11 Bane 6. 1 - 3
126802 01-10-17 kl. 10:00 BK Sømændene Zebra 2.0 Kløvermarken 11 Bane-12 0 - 1
126807 07-10-17 kl. 14:00 BK Kapow BK Sømændene Klubhus ØST Klubhus Øst 2 - 3
126815 14-10-17 kl. 11:30 BK Sømændene Fremad Forsing Kløvermarken 11 Bane-10 4 - 2
Se det fulde kampprogram
© BK Sømændene